STEGOVNIK (1.692 m), 8. 9. 2018

Planinsko društvo Ribnica vas vabi soboto, 8. septembra 2018na
STEGOVNIK (1.692 m).
· Odhod: v soboto, 8. septembraob 6. uri z glavne avtobusne postaje pri cerkvi v Ribnici.
· Prevoz: organiziran.

· Izhodišče: Dol pri Sp. Jezerskem (850 m).
· Čas hoje (okvirno): 6 ur.
· Zahtevnost poti: lahka, delno zahtevna označena pot.
· Višinska razlika: 842 m.
· Načrt potiSp. Jezersko, Dol (850 m)–skozi Okno v Stegovniku (1.460 m)Stegovnik (1.692 m)–Močnikovo sedlo (1.315 m)–Dol (850 m).
 · Prijave z akontacijo: v torek pred pohodom, 4. septembra 2018, ob 19. uri, v pisarni PD Ribnica, Škrabčev trg 5, Ribnica. 
Akontacija 20 EUR se plača ob prijavi. 
 · Potrebna oprema: vremenu in razmeram primerna planinska oprema za hojo, zložljive pohodne palice, čelada, malica in pijača, osebni dokument, zdravstvena izkaznica, veljavna planinska izkaznica za leto 2018 in varen korak.
 · Vodja pohoda in informacije: Stane Babič, vodnik PZS, informacije: 041 315 408.
· Opis potiNajprej po cesti in stezi preko sedla med Stegovnikom in Malim Javornikom, nato skozi naravna okna in precej strmo na vrh. Na tem delu nam je v pomoč tudi jeklenica. Na vrhu je vpisna knjiga in žig. Vrh je zelo razgleden, tu so Storžič, Košuta, Kočna in ostali vrhovi, ki jih bomo videli iz nenavadnega zornega kota. Po dolgem, včasih tudi izpostavljenem grebenu bomo sestopili čez Močnikovo sedlo nazaj do izhodišča. Čeprav je vrh po višini skromen, zaradi razgledov in zanimivih detajlov daje cela tura vtis visokogorja
 Lepo povabljeni!
 Srečno in varen korak,
 PD Ribnica