Govca/Olševa (1929 m), POTOČKA ZIJALKA in OBEL KAMEN (1911 m) - 5. 8. 2023, vabilo

Planinsko društvo Ribnica vas v soboto, 5. avgusta 2023, vabi na GOVCO/OLŠEVO.
 

Sv. Duh/Rogar  (1232 m, cerkev), OBEL KAMEN (1911 m) in GOVCA (1929 m).

 • Odhod: v soboto, 5. avgusta 2023, ob 5. uri z glavne avtobusne postaje pri cerkvi v Ribnici.
 • Prevoz: organiziran.
 • Izhodišče: Sv. Duh/Rogar (1232 m).

 • Višinska razlika: 697 m.

 • Zahtevnost poti: zahtevna tura
  - vzpon: markirana pot do Potočke zijalke (arheološko najdišče) na Obel kamen (1911 m) in po grebenu do Govce/Olševa.
  - sestop: po poti pristopa (malo daljša varianta: ogled Lipševa vrata, Avstrija).
 • Čas hoje:(okvirno): 6-7 ur.

 • Načrt ture: Sv. Duh (1232 m)-Potočka zijalka (1675 m)-po grebenu do Obel Kamen (1911 m)-Govca/Olševa (1929 m)-sestop: po poti pristopa (Govca/Olševa-Potočka zijalka-Sv. Duh/Rogar).

 • Opis poti: Tokrat se bomo podali na Govco/Olševa. Na pobočje Olševe  kjer prevladuje gozd, vendar se ponaša z različnim gorskim cvetjem in živalskim svetom. Od Sv. Duha/Rogar do vrha se nam ob lepem vreme razprostirajo čudoviti razgledi. Markirana pot nas bo vodila po makadamski cesti in markirani poti do turistične kmetije Rogar in naprej v smeri Potočke zijalke, Obel kamna in Govce. Uhojena in bolj strma pot nas vodi do arheološkega najdišča Potočke zijalke. Ob pomoči varoval in klinov prečimo grapo in novih razgledov. Na manjšem grebenčku se odcepimo za Obel kamen. Ko dosežemo glavni greben zagledamo (vpisna knjiga Gorniškega kluba Skala). Nadaljujemo po grebenu kjer sledi krajši vzpon in spust do vrha Govce/Olševe.
  Pomni: na vrhu smo šele na polovici poti, naš cilj je varen sestop v dolino in povratek domov.
 • Oprema: potrebna je vremenu in razmeram primerna planinska oprema (zaščita proti vetru, mrazu, soncu- zaščitna sončna očala, pokrivalo, dobra planinska obutev …), planinske palice, osebni dokument, zdravstvena izkaznica, veljavna planinska izkaznica s plačano članarino za leto 2023, ter varen korak in dobra volja. 

 •  Hrana in pijača: iz nahrbtnika.

 • Prijave z akontacijo: v torek, 1avgusta 2023, ob 19. uri, v pisarni PD Ribnica (Škrabčev trg 5, Ribnica).
 • Akontacija: 30 EUR.

 • Vodja: Roman Peteliln, vodnik PZS, informacije: 041 325 664. 


Lepo povabljeni!

Srečno in varen korak,
PD Ribnica