Veliki Pršivec (2056 m), 23. 7. 2022 - vabilo

Planinsko društvo Ribnica vas vabi v soboto, 23. julija 2022, na

VELIKI PRŠIVEC (2056 m), čudovit dvatisočak in razglednik nad dolino Krma.

·  Odhod: v soboto, 23. julija 2022, ob 4. uri z glavne avtobusne postaje pri cerkvi v Ribnici.
·  Prevoz: organiziran.
·  Izhodišče: Krma, pri lesi (944 m).
·  Višinska razlika: 1112 m.
·  Zahtevnost poti: lahko brezpotje in neoznačene stezice. 
Tura je primerna za vsakogar s kondicijo, saj vzpon in sestop nista tehnično zahtevna.
Veliki Pršivec je čudovit razglednik, dvatisočak, a zelo malo obiskan, saj nanj ne vodi markirana planinska pot.
·  Čas hoje (okvirno): 8 ur.
·  Načrt ture: Krma, pri lesi (944 m)-odcep pod planino Zg. Krma (1600 m)-Travna dolina-Lovska koča Krma (1700 m)-Kravja dolina-Veliki Pršivec (2056 m), sestop po isti poti.
·  Opis poti: S parkirišča v Krmi (pri lesi) se bomo odpravili, kot bi šli na Triglav proti Kredarici, vendar pa se bomo pod kočo Prgarca (ki stoji na planini Zg. Krma) odcepili v desno po blago vidni potki, ki nas bo po Travni dolini v ključih pripeljala do lepe lovske koče. Lovska koča ima čudovit razgled na Veliki Draški vrh, Tosc, Vernar, Kurico, pa proti Triglavu ... Tam se bomo razgledali, odpočili, nato pa bomo nadaljevali med borovci in gorskimi cvetlicami do Kravje doline. Kravja dolina leži med Rjavino in grebenom Velikega Pršivca. Malo pred koncem doline se bomo odcepili v desno in v petnajstih minutah dosegli vrh Velikega Pršivca. Na tem čudovitem razgledniku po vseh dolini Krme in na vrhove nad Krmo, pa na Triglav itd. si bomo vzeli čas za malico, počitek, nato pa bomo sestopili po isti poti nazaj do parkirišča v Krmi.
Pomni: na vrhu smo šele na polovici poti, naš cilj je varen sestop v dolino in povratek domov.
·  Oprema: potrebna je vremenu in razmeram primerna planinska oprema (zaščita proti vetru, mrazu, soncu - zaščitna sončna očala, pokrivalo, sončna krema z ustreznim faktorjem; dobra planinska obutev …), planinske palice, osebni dokument, zdravstvena izkaznica, veljavna planinska izkaznica s plačano članarino za leto 2022, ter varen korak in dobra volja. 🤗
·  Hrana in pijača: med turo iz nahrbtnika, s seboj imejte zadostno količino osvežilne brezalkoholne pijače.
·  Prijave z akontacijo: v torek, 19. julija 2022, ob 19. uri, v pisarni PD Ribnica (Škrabčev trg 5, Ribnica).
·  Akontacija: 25 EUR.
·  Vodja: Zdenka Mihelič, vodnik PZS, informacije: 041 222 358. 

Lepo povabljeni!

Srečno in varen korak,
PD Ribnica