Četrto družabno srečanje članov in izlet v neznano

Planinci PD Ribnica smo se v soboto, 28. oktobra, srečali na četrtem družabnem srečanju pri Sv. Ani. Iz Ribnice smo se pod vodstvom vodnika PZS Staneta Babič podali na jesensko obarvano Malo goro. Naš korak nas je strumno vodil mimo Francetove jame in kmetije Seljan do cervkice sv. Ane in nato do Planinske koče pri Sv. Ani na Mali gori. Tam nas je dežurna ekipa v koči, Janez in Jože, postregla s tolpim čajem in s slastno jedačo, ki sta jo skuhali Mojca in Petra. Predsednik Tomaž Pahulje pa nas je presenetil z darilcem, in sicer nas bo v nadalje glavo ali vrat grel 'buff'. Zbralo se nas je več kot štirideset, ki smo se pri koči PD Ribnica družili v veselem vzdušju in se imeli lepo; poklepetali smo o preteklih dosežkih, o prehojenih poteh, najlepših razgledih, se še bolj povezali ter sklenili iti novim ciljem, potem in vrhovom naproti.

Že čez teden so se planinci PD Ribnica, skupaj osemnajst, podali na nov pohod. Tokrat so se pod vodstvom vodnika PZS Marjana Intiharja podali na izlet v neznano. Po Martinovi poti se je skupina pridružila pohodu okoli Semiča. Zbrali so se pred Kulturnim domom v Semiču, od tam pa šli na pot prek Vinjega vrha, kjer so si ogledali cerkev sv. Trojice, do izvira reke Krupe. Pri izviru Krupe so jim domačinke – vesele in razigrane perice – pripravile pravcato predstavo, kako so včasih ob reki prali perilo oz. kako se je nekdaj žehtalo. Nato jih je pot vodila v vas Češnjevec, kjer je skupina imela krajši postanek in malico, domačini pa so jim prikazali zagon Arana, nekdaj nepogrešljivega pri kmečkih opravilih. V vasi so si ogledali tudi partizanski muzej. V nadaljevanju pohoda jih je v vasi Gradnik čakal odličen golaž, ki so ga pripravili domači planinci. Prek najvišje točke pohoda, 546 metrov visokega Smuka so v popoldanskih urah sestopili v Semič. Varen korak in spoznavanje novih krajev so spremljali prijeten izlet v neznano, pa še dan se je iz jutranje megle razvil v čudovit sončen dan.

 

Zdenka Mihelič

 

 S klikom na prezentacijo slik skočite v galerijo.